Pomagamy mądrze – dlatego w tym roku już po raz czwarty jako hufiec bierzemy udział w Szlachetnej Paczce.

Poprzednie lata pokazały, że dzięki naszemu wspólnemu działaniu potrzebujące rodziny mogą mieć wymarzone święta.
Dlatego w tym roku również liczymy na Waszą pomoc!

robię paczkę-01

Gdzie dostarczyć zebrane rzeczy?
Do hufca, w trakcie trwania dyżurów. Możecie również zebrać produkty w Waszej harcówce i umówić się z nami na większy transport.

Nie macie czasu na zakupy? Nie jesteście pewni co jest potrzebne? Możecie przekazać nam zebraną kwotę pieniędzy – my, widząc zgromadzone dotychczas rzeczy podejmiemy decyzję co jeszcze kupić.

Decydujecie się większy zakup – odzież, obuwie, upominek?
Koniecznie dajcie znać! Nie chcemy, żeby wartościowe podarunki się dublowały. Kontaktując się z nami przed zakupem będziecie wiedzieć, czy dana rzecz na pewno nadal jest potrzebna.

Komu pomagamy?
W tym roku jest to trzyosobowa rodzina: pani Basia (63l.), która mieszka z dwójką swoich dzieci, córką Dorotą (24l.) i niepełnosprawnym synem Stasiem (23l.).
Pani Basia wiele lat temu została opuszczona przez swojego męża i została sama z siódemką dzieci – w tym z niepełnosprawnym i niezdolnym do pracy Stasiem. Mimo trudnej sytuacji, pani Basia nie porzuciła swojej pracy. W tym czasie część jej dzieci założyła własne rodziny, więc sytuacja była całkiem dobra. Niestety, 10 lat temu zmarł drugi syn Pani Basi, który wspierał finansowo ich rodzinę. Niedługo potem pani Basia została zmuszona do przejścia na emeryturę, co sprawiło, iż zaczęło im brakować pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Nie pomaga również fakt, że Staś nie otrzymuje renty. Dorota poczuła się odpowiedzialna za swoją rodzinę i postanowiła uczyć się w liceum zaocznym, by już po gimnazjum pójść do pracy. Marzyła o studiach, które jednak nie były jej dane. Realizuje się poprzez udział w studium, dzięki któremu zdobędzie kwalifikacje opiekunki dziecięcej. Aktualnie pracuje na pełny etat, jednak zarabia na tyle mało (1200 zł), że nie starcza rodzinie na wszystkie opłaty. W związku z niewystarczającą ilością pieniędzy rodzina zaciągnęła długi, a jako, że nie była w stanie ich spłacić został na nich nałożony komornik – pobiera należność z emerytury Pani Basi (442 zł z 870 zł, jakie otrzymuje). Rodzina ta jest silnie związana ze sobą. Jej bohaterem jest Dorota, która w tak młodym wieku przestała myśleć tylko o sobie i postanowiła zadbać o rodzinę. Jest wytrwała i zdolna do ogromnego poświęcenia – rezygnuje ze swoich marzeń by wesprzeć matkę i brata. Ponadto kształci się z nadzieją, że zapewni jej to lepiej płatną prace.

Co zbieramy?
Listę potrzebnych produktów znajdziecie tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MdEbelNoyShhhoFN79vvULCkiUQrzGQu5IXiMKAtup4/edit?usp=sharing


(będziemy na bieżąco aktualizować)

Oprócz trwałej żywności, środków czystości, odzieży potrzebne są również ręczniki, kołdra, garnki, patelnia, żelazko, nowy sedes.

Ważne są również specjalne upominki dla rodziny:
duża czarna torebka dla pani Basi, zegraek dla Stasia i bielizna – skarpetki, majtki, podkoszulki, staniki (70B) dla Aleksandry.

Razem damy radę!

Koordynatorzy Paczki:
Zuzanna Jakubowska
e-mail:
tel. 665101995
Patrycja Janiak

tel. 693803102

Zasady kwalifikacji rodzin dostępne są tutaj:
https://www.szlachetnapaczka.pl/co-slychac/module,article_new,action,get,id,18528,t,komu-pomagamy.html