Druh pwd. Jakub Malczewski  został naszym nowym Namiestnikiem Harcerskim.Oto kilka informacji od Niego :

Mój harc e-mail:
Numer telefonu: podam na najbliższym spotkaniu.
Ankieta dla instruktorów namiestnictwa harcerskiego a zwłacza drużynowych. Jeżeli ktoś jest szczepowym i chciałby mi poświęcić chwilę też może wypełnić
Proszę wypełnić do 9.IX.2016!
Ankieta

14206198_1137934329619715_4543675566073410120_o

Przechodząc jednak do głównej wypowiedzi Cieszę się z zaufania którym mnie obdarzył Marcin Staszak oraz nasza komenda a przede wszystkim Wy (chyba, jeszcze nikt nie zkrzyczał mnie pod poprzednim postem :D).
Mam parę pomysłów i propozycji dla drużynowych ale wszystko staram się ubrać w formie planu pracy, który chciałbym z Wami dokończyć na przestrzeni najbliższych paru tygodni (oczywiście poinformuję Was o tym!).
Służbę rozpocząłem kilkanaście dni temu stąd też pewnie poniższa lista doszlifuje się w praniu. Jednakże chciałbym powiedzieć, że:

– u mnie możecie załatwić na dyżurach kilka spraw formalnych jak np. zgłaszanie biwaków.
– dyżury mam we wrześniu w środy (7 i 21 IX w godzinach 19:30-21:00). Terminy mogę dostosować do Waszych potrzeb ale dopiero od października (brak planu na uczelni póki co :/)
– na dyżurach jestem w pełni do Waszej dyspozycji.
– u mnie możecie załatwić dowolną sprawę związaną z Waszymi drużynami pod kątem merytorycznym. To znaczy jeżeli macie problem z harcerzami, z kursem przybocznych, budową szczepu, zdaniem stopnia, harcówką, szkołą, radą osiedla, zbieraniem składek lub np. z hufcem albo obozem – zawsze chętnie pomogę i to nie tylko na dyżurach 😉
– będę organizował i prowadził zapewne Narady drużynowych wraz z Gosia Stelmachowska

Dotychczas byłem drużynowym 157PDH (teraz jest Aś Kramer) i podczas tej przygody poznałem większość z Was! Dla tych co mnie nie znają:
– jestem (jeszcze) studentem dziennym PP (informatyka)
– pracuje jako Backend-Developer (choć ja to nazywam „programista”)
– jestem instruktorem XXII Szczepu
– jak widać powyżej dużo siedzę przed komputerem więc wszędzie jeżdżę rowerem (o ile jest sprawny) W sumie od dziecka jeżdżę rowerem dalej niż po bułki do sklepu (choć i to się zdarza)
– ostatnio mam fazę na retrokomputerywraz z Piotr Jankowski i jestem prawie szczęśliwym posiadaczem Commodore64 który remontuje
– od parunastu tygodni regularnie strzelam z wiatrówki precyzyjnie do tarcz – dziś się udało mi w serii 3 strzałów na 25m trafić wszystkie w tarczę (14×14) przy czym 2 w kole (1 i 5). Pozycja leżąca, mu szka-szczerbinka.
Ogródkowo strzelałem od małego.
– w internecie jeżeli prowadzę publiczną działalność znajdziecie mnie pod nickiem kuba0x21 (mail, fejs, linkedin, strona www, github itd)
– czytam książki (ostatnio Kent Beck, Uncle Bob ale też i Metro, Diuna etc)
– czasem coś narysuje (piękne to nie jest ale nazwisko zobowiązuje)
– jestem administratorem Myślę Jak Harcerz 😉
– harcersko lubuję się w lekturze Bi-Pi
– itd