W dniu 24 kwietnia br. odbyło się spotkanie z panią Dominiką Naworską – dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy ul. Umultowskiej 114. Miejscem spotkania był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 na Os. Łokietka 104, gdzie działa nasz I Szczep (7SGZ, 164PDH, 165PDH).

Spotkanie skierowane było do rodziców przyszłych uczniów nowej szkoły, a także osób zainteresowanych pracą w powstającej placówce.

W wydarzeniu tym uczestniczył Komendant naszego Hufca – hm. Janusz Błaszczyk, wraz z drużynowymi: pwd. Martyną Maciejewską (30SGZ) oraz pwd. Aleksandrą Pawlak (30PDH).

Zebranie było pierwszą okazją by zaprezentować przez Wydział Oświaty Miasta Poznania zwycięzcę konkursu na dyrektora szkoły. Przedstawiona była wizja i plany działań władz szkoły. Rodzice mogli dowidzieć się na jakim etapie jest nabór do szkoły oraz ilu i jakich klas należy spodziewać się od 3 września, gdy ruszy rok szkolny. Oczywiście był również czas na pytania.

Przedstawiciele naszego Hufca przybyli na spotkanie by się przedstawić, wymienić się kontaktami i przede wszystkim podkreślić gotowość do współpracy naszych jednostek w nowej szkole. W bezpośredniej rozmowie z Panią Dyrektor potwierdzona została obopólna chęć działań.

Wcześniej udało się zamienić klika zdań z Zastępcą Wydziału Oświaty – Panem Wiesławem Banasiem, gdzie jak się okazuję, działał jako instruktor w Hufcu Grunwald. Dał nam również nadzieję, że w szkole na Umultowie powstanie harcówka.

Spotkanie można uznać za sukces, tym bardziej, że rodzice sami podchodzili by się dowiedzieć czy jest możliwość zapisać ich pociechy do ZHP.